Варонежскія баскетбалісты захавалі 1 месца ў турнірнай табліцы

«Согдиана-СКІФ» перамагла «КАМиТ-Універсітэт» з лікам 93:85.

Баскетбалісты «Согдианы-СКІФ» перайгралі «КАМиТ-Універсітэт» з лікам 93:85 у матчы рэгулярнага першынства групы Б Вышэйшай лігі ў суботу, 31 студзеня. Вырашальнай стала заключная чвэрць паядынку, у якой гаспадары набралі на сем ачкоў больш суперніка.

Пасля першага перыяду Варонежцы вялі ў два ачкі. Гульня была сумбурнай: каманды часта прамахваліся і гублялі мяч. Каманда з Цверы без боязі гуляла супраць лідэра групы Б Вышэйшай лігі і на вялікі перапынак сышла, ведучы ў тры ачкі.

Пасля перапынку гаспадары пляцоўкі зайгралі больш собранно і хутка ліквідавалі адставанне ў ліку. Па ходзе трэцяга перыяду Варонежцы вялі ў восем ачкоў, але з-за памылак у абароне «Согдиана-СКІФ» перад заключным адрэзкам матчу выйгравала ў гасцей з лікам 69:68. А ў чацвёртым перыядзе Варонежцы намаганнямі Кірылы Бакленева і Мікіты Макшева скамячылі абарону гасьцей і перамаглі. Пасля 24 матчаў «Согдиана-СКІФ» займае першае месца ў турнірнай табліцы, апярэджваючы "Саюз" з зарэчных на адно ачко.